Przejdź do treści

chusta kółkowa nauka chustonoszenia

czym jest chusta kółkowa?

Chusta kółkowa to chusta tkana zakończona z jednej strony dwoma metalowymi kółkami. Dzięki tym kółkom nie trzeba wiązać węzła w chuście. Kółka plastikowe są gorszej jakości niż metalowe. 

kółkowa chusty tkanej kółkowej Natalia Rączka chustonoszenie Kraków
wiązanie chusty kółkowej z noworodkiem
chusta kółkowa dla niemowląt

od kiedy chusta kółkowa?

W chuście kółkowej można nosić od pierwszych dni życia maluszka. Jeśli Rodzic i dziecko czują się dobrze, nie ma przeciwskazań do tulenia się w chuście kółkowej.

jak długo nosić w chuście kółkowej?

Chusta kółkowa cały ciężar dziecka przerzuca na jedno ramię Rodzica. Dla jednych może to być świetne rozwiązanie na szybki spacer czy pójście do przedszkola. Dla innych zbyt duże przeciążenie.  O chuście kółkowej mówimy, że jest na szybkie akcje, nie na 2 godzinny spacer po Zakopanem. 

chusta kółkowa z ramieniem prostym dla niemowląt nosi Tata
chusta kółkowa dla Taty
nauka noszenia w chuście kółkowej chustonoszenia doradca noszenia Natalia Rączka Kraków

nauka noszenia w chuście kółkowej

Na moich zajęciach z nauki noszenia chusta kółkowa jest dodatkiem. Nauka dwóch sposobów jej wiązania jest gratisem do nauki chustonoszenia w chuście tkanej długiej.

rodzaje chust kółkowych

Generalnie wyróżniamy chusty z ramieniem prostym i zakładkowym. Te drugie są rzadziej spotykane i też mniejszej ilości osób taka chusta pasuje. W ramieniu prostym ciężar dziecka bardziej równomiernie jest rozłożony na ramieniu noszącego. Długość chusty 2,1m lub 1,7 m. Krótsza jest dla szczupłych i niskich osób. Ja pracuje wyłącznie na chustach o długości 2,1 m.

ramię zakładkowe chusty tkanej kółkowej Natalia Rączka chustonoszenie Kraków
chusta kółkowa z ramieniem zakładkowym

Chusta kółkowa prawdy i mity - webinar

Bardzo mi miło, że tutaj jesteś. Zapraszam Cię serdecznie na spotkanie z nauki noszenia w chuście. Wystarczy kliknąc ZAPISZ SIĘ!
wiązanie kangurek dla noworodka
Natalia Rączka
doradca noszenia w chuście Kraków

chusta kółkowa nauka chustonoszenia