Przejdź do treści
Strona główna » Chustonoszenie Kraków

Chustonoszenie Kraków

Chustonoszenie

Czym jest noszeni w w chuście oraz jak się zapisać na zajęcia

wiązanie chusty kółkowej z noworodkiem

Natalia Rączka
doradca tulenia

Chustonoszenie w prosty sposób to noszenia w bezpieczny sposób maluszka w kawałku specjalnego materiału. Kiedyś nasi dziadkowie nosili w różnego typu zapaskach, kawałkach materiału. Współcześnie zostało to usystematyzowane. Wraz z postępem medycyny i nauki zaczęto dbać o prawidłowy rozwój dziecka nosząc je w chuście. Zajęcią odbywają się z dojazdem do klienta (cena zajęć 200zł + dojazd). Dojadę wszędzie. 

Jesteś w ciąży lub mieszkasz za granicą, spokojnie znajdziemy rozwiązanie. Skontaktuj się ze mną a wszystko wyjaśnię. Natomiast jeśli interesuje Cię prezent dla wyjątkowej osoby , zapraszam TUTAJ.

Jak wyglądają zajęcia chustonosznia?

Na każde zajęcia przyjeżdżam z zestawem chust treningowych oraz specjalną lalką. Po części teoretycznej dotyczące zdrowego noszenia, anatomii chusty czy pozycji dziecka w chuście przechodzimy do praktycznej nauki noszenia. Uczymy się na lalce po to by móc wielokrotnie powtarzać dane wiązanie, nie męcząc ciągłymi zmianami maluszka.  Jeśli macie swoją chustę, uczymy się na niej. Jeśli jednak jej nie macie, spokojnie. Ja mam kilka chust zawsze ze sobą.  Sprawdzam też, czy chusta którą macie jest OK i spełnia warunki zdrowego noszenia.

Natomiast jeśli nie macie jeszcze chusty, proszę nie kupujcie. Poczekajcie na mój przyjazd. Na spotkaniu indywidualnie do waszych potrzeb dobiorę chustę dla Was. Pod względem długości, składu, splotu oraz gramatury. Dostaniecie rozpisaną pełną informację. 

A jeśli tylko będziecie zainteresowani, można także chustę kupić od razu ode mnie na miejscu. Mam ze sobą duży wybór pięknych i bardzo dobrych chust. Można płacić kartą. 

Nauka noszenia w chuście


Kolejnym etapem nauki, gdy już kilka razy przećwiczymy wybrane wiązania, przychodzi czas na wiązanie dziecka. Przez pierwszą godzinę spotkania, bobas nie będzie nam potrzebny. Jednak w drugiej godznie, nawet na śpiocha bardzo bym chciała abyście spróbowali zawiązań maluszka. 

W bardzo wyjątkowych sytuacjach zdarza się, że nie możemy dziecka zawiązać. W tedy ćwiczymy dalej z lalką. Zajęcia trwają około 2 godzin. Czasem krócej, czasem dłużej – ale nigdy nie więcej niż 3h zegarowe. Wszystko zależy od tego ile wiązań chcecie się nauczyć, jak wam idzie nauka i jak absorbujący jest maluszek. 

Ja ze swojej strony zawsze staram się wesprzeć rodziców maksymalnie w czasie spotrkania. Wiem, że przychodzę do was w różnym czasie i może być to ten gorszy czas. Ale jestem tutaj po to by Was wesprzeć. Nie oceniam, nie kontroluje, nie sprawdzam. Wyłącznie wsłuchuje się w wasze potrzeby i będzie mi ogromnie miło gościć u was i służyć wam pomocą. 

Nauka noszenia w chuście nie jest łatwa. Warto to zaznaczyć. Wymaga od nas czasu i powtórzeń. Jestem tutaj dla was i pokażę wam jak krok po kroku nauczyć się nosić maluszka w chuście. Dzięki powtórzeniom, będzie wam łatwiej, szybko i sprawnie zawiązań maluszka w chustę. Trzeba ćwiczyć. Po kilku dniach i próbach dojdziecie do wprawy, a chusta będzie waszą przyjaciółką i wsparciem w rodzicielstwie na długo. Nie ma co się zrażać, że może maluszek płakać na początku. To jest coś nowego dla niego i dla was. Musicie się przyzwyczaić. Sami czujecie się niepewnie na początku, maluszek też. Potrzeba czasu, jak ze wszystkim. Po moich zajęciach zobaczycie, że nie jest to takie trudne i straszne, jak może się wydawać. Ważne jest wasze nastawienie i chęć nauki. Resztą zajmę się ja.

Na koniec ważna kwestia. Związku z tym, że zajęcia są intensywne i różnie może być. Każdy rodzic ma możliwość rekonsultacji po zajęciach. Jest to moje darmowe wsparcie dla Was. W postaci przesyłanych sms lub WhatsAPP zdjęć, nagrań. Można także umówić się na widerozmowe. Nie zostajecie z maluszkiem i chustą sami. Jestem i czekam na wasze pytania, zdjęcia. Wysyłacie tyle zdjęć i tak długo jak uważacie za potrzebne. Ja, jeśli tylko mam możliwość od razu odpisuje /oddzwaniam, korygując zdalnie wiązanie. Także nie ma co zwlekać, zapisujcie się już dziś.

Tule mocno

N

Poniżej link do kalendarza spotkań. Wybierz idealny termin dla Was lub skontaktuj się ze mną poprzez wiadomość prywatną.