Przejdź do treści
Strona główna » Blog » kalendarz adwentowy 2021

kalendarz adwentowy 2021

  • przez

Kalendarz Adwentowy 2021 DIY

Tworzymy tradycje

Cały czas próbujemy budować nasz świat, nasze życie tak by było ono nasze. Tworzymy w tym też życiu NASZE tradycje. Kalendarz adwentowy większości kojarzy się ze słodkościami lub prezentami. U nas jest inaczej. To codzienne aktywności razem. codzienne odkrywanie nowych ciekawych zadań do realizacji w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku po raz kolejny nasz kalendarz adwentowy wykonujemy wspólnie z dziećmi. To doskonały czas do spędzenia czasu razem, ale i do uczenia dzieci kreatywności i sprawczości.

Kalendarz Adwentowy 2021 DIY by Natalia Rączka doradca tulenia
Kalendarz Adwentowy 2021 DIY by Natalia Rączka doradca tulenia

Wzór kalendarza

Bazą naszego kalendarza adwentowego 2021 jest duża filcowa choinka,. Do niej przyczepiłam trzy sznurkowe girlandy. Wspólnie z maluchami zrobiliśmy 24 Mikołaje do powieszenia na girlandach. Każdy z Mikołajów ma w brodzie ukryte zadania dla dzieciaków. W tym roku dużo będziemy robić prac plastycznych i mas sensorycznych. Jeśli pogoda i warunki COVID pozwolą będzie też kilka wyjść w teren, ale w zanadrzu mam też plany awaryjne. Lubię tworzyć z dziećmi różne rzeczy, ale doświadczenie nauczyło mnie, że kluczem jest dobre przygotowanie do działania.

Szablon Mikołajów

Zawczasu przygotowałam wszystko co było nam potrzebne do wykonania mikołajowej girlandy oraz pulę zadań do wykonania. Wcześniej wycięłam wszytskie szablony. Wam też to radzę, bo to mega usprawnia prace z dziećmi. W pliku poniżej zostawiam Wam mój wzór Mikołajów. Brodę jeśli wytniecie przy użyciu ozdobnych nożyczek, będą fajnie wyglądać. Można je też po prostu trochę po szczepić na brzegu u też będzie ok. Głowa jest odrobinę większa od kształtu brody. 

Kalendarz Adwentowy 2021 DIY by Natalia Rączka doradca tulenia
Kalendarz Adwentowy 2021 DIY by Natalia Rączka doradca tulenia

Zadania

Sklejając części Mikołajów brodę złożyłam na pół, a w środku wpisywałam zadania lub hasła dotyczące zadań. Następnie ze sznurka i pinezek zrobiłam trzy girlandy na naszej filcowej choince. Przymocowałam małymi spinaczami czapeczki mikołajowe do girlandy. 

Dzieciaki dzielnie aż dwa dni kleiły wszystko i rysowały pisakami oczy.  Pamiętajcie to ma być fajny, wesoły czas razem. Nie ma być idealnie, Instagramowo i czysto. Ma być prawdziwie. Celebrujcie ten czas spędzony razem. Poniżej w linku lista naszych zadań do pobrania

Kalendarz Adwentowy 2021 DIY

Ogromnie się cieszę, że jesteś tutaj ze mną. Będzie mi niezmiernie miło jeśli udostępnisz post dalej.
wiązanie kangurek dla noworodka
Natalia Rączka
doradca tulenia

Kalendarz Adwentowy 2021 DIY