Przejdź do treści
Strona główna » współpraca

współpraca

Chcesz podjąć współprace?

Poniżej zestawienie wszystkich warsztatów i zajęć znajdujących się w mojej ofercie.

wiązanie chusty kółkowej z noworodkiem

Natalia Rączka
doradca tulenia

Od ponad 10 lat współpracuje z Ośrodkami Kultury i Oświaty na terenie Małopolski. Prowadzę zajęcia dla rodziców oraz dzieci. Do tej pory z moich usług korzystały takie wielkie cykliczne imprezy jak Cracovia Maraton, Półmaraton Królewski, Święto Rodziny Krakowskiej i wiele innych. Zajmuje się prowadzeniem zajęć w formie prelekcji stacjonarnie oraz online. Zajęcia stacjonarne w formie wykładu lub warsztatów praktycznych.

 • zajęcia dla kobiet w ciąży i rodziców oczekujących narodzin dziecka
 • warsztaty i zajęcia dla dzieci od narodzin do 3 rż
 • zajęcia dla niemowląt i starszych dzieci

Forma współpracy – prowadzę jednoosobową działalność i wystawiam faktury nie  – VATowe i paragony. Jestem zainteresowana zarówno jednorazowymi wydarzeniami jak i prowadzeniem zajęć cyklicznych. 

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci 

Wszystkie zajęcia mogą odbywać się z podziałem na różne grupy wiekowe.

wygiBobasy

czyli gimnastyka niemowląt i małych dzieci, to zajęcia sensoryczno – ruchowe przeznaczone dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Zajęcia wspierają prawidłowy rozwój motoryczny małego dziecka i pomagają rodzicom się trochę rozruszać. Zabawy są różnorodne, dostosowane do etapu rozwoju dzieci i na pewną będą świetną inspiracją do zabaw w domu. Przykładowy podział wiekowy zajęć wygibobasy:

 • 5 mc do 18 mc
 •  18 mc – 3 lata
 • 3 – 6 lat

Dzieci są stworzone do ruchu. Lubią patrzeć, dotykać, smakować i eksplorować otaczający nas świat. W trakcie zajęć pokazuje Rodzicom jak bawić się z dzieckiem by wspierać rozwój maluszka. Maksymalnie 10 dzieci + opiekun na jednej grupie.

kreatywne brudzenie, Sensoplastyka®

Sensoplastyka® to  plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Pod czas zajęć dzieci mają do dyspozycji na specjalnie przygotowanej przestrzeni różnorodne produkty do wałkowania, ugniatania, przesypywania, mieszania itp, które pozytywnie wpływa na stymulację wszystkich zmysłów. Jak mówi stare porzekadło „brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”, a na tych zajęciach kreatywnie się brudzimy i to bardzo. W tych zajęciach mogą brać udział dzieci od 6rż do 101 lat .

smyko – multisensoryka® 

zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej dedykowane dla niemowląr od 6mc do 3lat. Zajęcia o charakterze:

Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
Przesiewowym– obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój oraz edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

Rozwój poprzez ruch i zabawę ręka w rękę z opiekunem

Warsztaty i prelekcje

Stacjonarnie bądź on – line prowadzę zajęcia w tematyce ciąży, porodu i połogu oraz opieki nad dzieckiem do 3rż. Zarówno prelekcje jak i warsztaty praktyczne. W zalezności od rodzaju zajęć obowiązują różne limity uczestników

Przykładowe zajęcia

 • Podstawy chustonoszenia
 • Nosidełka dla dzieci niesiadających i starszych 
 • Nauka noszenia w chuście – zajęcia praktyczne
 • Tradycyjny masaż niemowląt – masaż Shantala – zajęcia praktyczne
 • Zakończenie karmienia piersią
 • Łagodne odpieluchowanie 
 • Domowa sensoryka smyka
 • Rozszerzanie diety niemowląt

 

Celem przedstawienia szczegółowej oferty proszę o kontakt mailowy kontakt [ad] doradcatulenia.pl