Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Osłonka do chusty i nosidła

Osłonka do chusty i nosidła

  • przez

Osłonka do chusty i nosidła

Osłonka do chusty i nosidła to produkt, którego nie może zabraknąć w waszym domu jeśli nosicie maluszka w chuście.

wiązanie chusty kółkowej z noworodkiem

Natalia Rączka
doradca tulenia

W chustonoszeniu jestem zawsze nakierowana na komfort noszenia i uniwersalność. Takie cechy ma właśnie osłonka do chust i nosideł. Na rynku dostępne są osłonki polarowe i softshelowe  firm np. Little FrogTwiga PolskaMaBiBIFun2BeMum. Polarowe osłonki są troszkę mniej uniwersalne, bo nie mają warstwy nieprzemakalnej. Co za tym idzie na deszczu mogą Wam się nie sprawdzić. Zmokniecie Wy i dziecko, a szkoda by było chorować. Natomiast osłonki softshelowe mają zewnętrza warstwę wykonaną z tkaniny wiatro i wodoszczelnej.

Takie osłonki nadają się do noszenia zarówno w chuście jak i w nosidle. Świetnie sprawdzają się dla noworodka jak i dla starszaka. Generalnie dzięki zastosowaniu osłonki można nosić dziecko w chuście czy w nosidle cały rok. Większość osłonek podszytych polarem wystarcza do temperatury nawet – 10st. Zatem zima czy wiosna im nie straszne. Z własnego doświadczenia wiem, że taka osłonka sprawdzi się także latem. Deszczyk, który złapie na spacerze w chuście już nie musi być taki straszny kiedy mamy ze sobą osłonkę.

Żeby móc podjąć świadomą decyzję odnośnie szczepionki warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Zacznijmy od nowoczesnej szczepionki mRNA. To nowszej generacji preparaty. Bardziej celowane.

Czym zatem jest osłonka. To fragment materiału, którym osłaniamy dziecko zawiązane w chuście. Można powiedzieć, że to taka kurteczka na zawiązane w chuście czy nosidle dziecko. My zakłaamy lub nie, kurtkę i nie musimy jej zapinać na dziecku by maluszka osłonić. Możemy zawiązać dziecko na naszą kurtkę lub pod kurtkę, ale bez jej zapinania. Nakładamy osłonkę na plecy maluszka, tak by dokładnie okrywał całe plecki i stópki dziecka. Zazwyczaj w zestawie jest kaptur, który jest bardzo przydatny w trakcie deszczu czy w wietrzne dni.

W swoim stosie doradczym posiadam polskie osłonki softshell od Little Frog i Twiga Polska. Wykonanie jest niemal identyczne. Różnią się sposobem zapinania, ale zamysł funkcjonalności jest taki sam. W Twiga mamy do dyspozycji dwa czarne długie pasy, które zapinamy klamrami po skrzyżowaniu ich na naszych plecach. Natomiast osłonka do chust i nosideł Little Frog zapina się napami na naszym ramieniu. Łatwe i bardzo intuicyjne rozwiązanie. Bardzo cenie sobie prostotę wykonania i dbałość o szczegóły w produktach chustowych.

Kupując osłonkę do chust i nosideł warto zwrócić uwagę czy mają odpinany kaptur i podszewkę z polaru. Moje osłonki mają tę warstwę wszytą na stałe, ale mnie to osobiście nie przeszkadza. Warto również dopytać o sposób regulacji osłonki i dopasowania do kształtu ciała dziecka. Zazwyczaj są to porostu ściągacze zlokalizowane po bokach osłonki. Dzięki takiej regulacji osłonka wystarcza naprawdę na długi okres noszenia. Myślę, że spokojnie jedna osłonka wystarczy Wam na cały okres noszenia. Chyba że macie w planach nosić 5 latka :D, ale to już inna bajka.

Podsumowując mój wpis. Osłonka do noszenia w chuście i nosidle, to mały fajny gadżet chustowy, który doskonale sprawdza się na wietrzne, deszczowe czy chłodnie dni. Ochrania przed wychłodzeniem maluszka. Zapewnia komfort noszenia i nie kosztuje dużo. Może w niej nosić zarówno Mama jak i Tata bez konieczności kupowania dodatkowej osłonki. Nawet różnica wzrostu między Rodzicami nie stoi na przeszkodzie, by jedna osłonka była dla dwojga. Jest świetna i bardzo wam polecam kochani.