Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Sensoplastyka® Kraków

Sensoplastyka® Kraków

 • przez

Natalia Rączka
doradca rodzicielski

Sensoplastyka® Kraków to polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości.

Czym są zajęcia Sensoplastyka® Kraków?

Sensoplastyka ® Kraków to marka zajęć rozwojowych dla dzieci. Wykorzystuje metody coachingowe, by wspierać rozwój dziecięcych kompetencji intra oraz interpersonalnych. W przygotowanej specjalnie przestrzeni dzięki wprowadzeniu działań opartych na Metodzie – Sensoplastyka® wg. I. A. Stefańskiej w pracy z dziećmi, wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.  Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się wyłącznie na wykorzystaniu  bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® Kraków jest odpowiednia dla dzieci od 6 mc do 100 lat.

Sensoplastyka® Kraków to zajęcia podczas, których powstają wyjątkowe dzieła.

Dziecięca twórczość jest pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka …

Na specjalnie przygotowanej i zabezpieczonej przestrzeni, stworzymy dla dzieci istny raj – kreatywną, kolorową, pachnącą i bezpieczną przestrzeń do swobodnej eksploracji otoczenia. Poprzez kreatywne brudzenie dziecko uczy pracy w grupie, eksperymentuje, współdziała, adaptuje się do relacji w społeczeństwie.  Sensoplastyka® Kraków wpływa na stymulację wszystkich zmysłów. Dzieci przelewają, przesypują, ugniatają, malują, tworzą masy plastyczne, lepią, wałkują, malują stopami. Do dyspozycji mają całą gamę bezpiecznych produktów i pomocy dydaktycznych, które zachęcają do poznawania świata wszystkimi zmysłami. Nie używamy fartuchów, odzieży ochronnej. Nie pracujemy na stołach, ale na zabezpieczonej folią podłodze.

Celem zajęć Sensoplatyki® Kraków jest budowanie twórczych, samodzielnych i zrównoważonych osobowości, które będą maksymalnie przygotowane do wyzwań jakie stawia współczesna rzeczywistość. A przede wszystkim będą gotowe do osiągania sukcesów.

Rolą osoby prowadzącej zajęcia jest wspieranie w konstruktywnym doświadczaniu tej przestrzeni. Sensoplastyka® to czas dla dzieci i ich kreatywnych pomysłów, zabawy, współpracy, doświadczania sensorycznego.

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w zajęciach Sensoplastycznych®:

 • uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
 • wspieranie samodzielności,
 • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
 • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
 • wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
 • wychodzenie ze schematów,
 • poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
 • współdziałanie i wzajemna pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
 • pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu,
 • wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Sensoplatyka® Kraków to zabawa, która wprowadza w stan relaksacji, pobudza kreatywność, a wszystkie dzieci (te które już mówią 😊) wspominają, że „to najfajniejsze zajęcia pod słońcem”.

Zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach. Trzeba się zapisać wcześniej. Link do zapisu znajdziesz TUTAJ

Podziel się ze światem